2005 UNCUA Annual Meeting (Kyiv)

//2005 UNCUA Annual Meeting (Kyiv)

2005 UNCUA Annual Meeting (Kyiv)

22 серпня

Відбулася Конференція Української
світової кооперативної ради (УСКР).
Всесвітній форум кооператорів-українців
Австралії, Канади, США та України вже вдруге пройшов не за океаном, а на батьківській землі,
в Києві.
Президент України Віктор Ющенко через свого повноважного представника офіційно привітав учасників високого зібрання і подякував за підтримку в час “помаранчевої” революції”. Головував на конференції авторитетний діяч українського кредитного руху Америки, виконуючий обов’язки Голови Української світової кооперативної ради Богдан Кекіш.
Українську кооперативну раду Канади (УКРК)    представляла її Президент Ольга Заверуха-Свинтух. Керівниця УКРК розповіла про сучасний стан кредитних спілок Канади, які в умовах жорсткої конкуренції з банковими установами демонструють зростання основних показників своєї діяльності. Було відзначено великий інтерес, що його виявили в українській західній діаспорі до відомих подій в Україні у грудні минулого року: “Через

Вiдомий дiяч українського кооперативного руху США, Голова Централi українських кооперативiв Америки (ЦУКА) Богдан Ватраль виступив з доповiддю про роль українських кредитних спiлок Америки в суспiльному життi дiаспори та їхнi економiчнi досягнення. Українськi кредитiвки США досягли вже майже 2 млрд доларiв в активах. Учасникам конференцiї було дуже цiкаво почути вiд п.

Ватраля деякi iсторичнi подробицi вiдродження кооперативного руху в Українi та про роль конкретних особистостей як з України, так i з Америки у цьому процесi.

В окремій частині своєї доповіді п. Ватраль проголосив ініціативу каси “Самопоміч” з Чикаго до якої, як стало зрозуміло, готові приєднатися інші кредитівки США. В проекті, про який ішла мова, задіяні Центральна КС США, федеральна КС “Мід-Стейтс”, фундація Ліги кредитних спілок штату Іллінойс, каса “Самопоміч” з Чикаго та Всесвітня рада кредитних спілок, членом якої є НАКСУ.

Передбачається ще в цьому році надання на пільгових умовах кредиту Об’єднаній кредитній спілці НАКСУ на суму більше 200 тис. доларів США, та грантова підтримка Національної асоціації для придбання власного офісного приміщення. Перші 35 тис. доларів вже надійшли в Україну.

З оглядом розвитку кредитних спілок в Україні та планами Канадської програми зміцнення кредитних спілок в Україні виступив її Генеральний директор Володимир Кісь. Ця програма, фінансована канадським урядом, відіграла значну роль у становленні вітчизняного кредитного руху, а її третій, нинішній, етап розрахований до 2009 року.

На конференції з доповіддю про розвиток Національної асоціації кредитних спілок України виступив Президент НАКСУ Петро Козинець. Нині НАКСУ об’єднує

144 кредитні спілки з загальними активами 353,5 мільйонів гривень та більше, ніж пів мільйонним членством. П.Козинець щиро подякував заокеанським кооператорам за послідовну та вагому підтримку, без якої таких результатів в Україні не було б.

Учасники зборів дали високу оцінку результатам, яких досяг рух кредитних спілок в Україні з 1992 року, відколи за активної допомоги УСКР розпочався процес їхнього відродження.

Член Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, Директор департаменту нагляду за кредитними установами Андрій Оленчик у своїй доповіді повідомив, що всього в Україні зареєстровано 711 кредитних спілок. Проте інтенсивний ріст числа кредитних спілок не дає підстав для відпочивання на лаврах діячам руху кредитних спілок України. Адже проблем росту більше, ніж достатньо. Пан Оленчик назвав основні больові точки кредитного руху: невизначеність пріоритетів і ринкового позиціювання кредитних спілок на найближчі 5-8 років, неготовність технологій більшості спілок до роботи в умовах конкуренції, небезпека для тисяч вкладників з боку кредитних спілок з сумнівною репутацією. Особливої уваги заслуговує кредитування сільського населення та виробників. Тут пропозиція суттєво відстає від попиту.

Особливо тепло та зворушливо учасники конференції зустріли виступи одного з перших ініціаторів відродження кооперативного руху в Україні, відомого громадського діяча Канади Ярослава Скрипника та вітання від почесного Голови Української світової кооперативної ради Дмитра Григорчука, яке зачитав заступник голови ЦУКА Ігор Рудько.

Великий інтерес до всього, що відбувається в Україні, атмосфера в залі засідання, яскраво засвідчили єднання всіх українських кооператорів навколо великої мети – економічної розбудови незалежної України, покращення добробуту та процвітання кожної української родини.
By | 2015-06-24T19:48:03-05:00 August 22nd, 2005|UNCUA Annual Meeting|Comments Off on 2005 UNCUA Annual Meeting (Kyiv)

About the Author: